Kategorie:

Urazy Achillesa terapia jak dbać aby nie dochodziło do częstych zerwań?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Urazy Achillesa terapia na wstępie określimy czym jest ścięgno Achillesa. Jest to najsilniejsze ścięgno w naszym organizmie, które pozostaje niezwykle często nadwyrężone. Urazy Achillesa terapia toż nowego rodzaju zerwania, naciągnięcia. Ma długość około 15 centymetrów i ciągnie się od łydki, aż do pięty. Na ścięgno Achillesa prezentują się ścięgna dwóch mięśni – brzuchatego oraz płaszczkowatego – są to mięśnie, które tworzą łydkę. Jest ono przez nas codziennie bardzo dużo wykorzystywane. Dzięki niemu umiemy chodzić i biegać, choć ze względu na to, iż jest niezwykle mocno eksploatowane ulega kontuzjom. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a patologie? Do najpopularniejszych patologii w zakresie ścięgna możemy zaliczyć:

  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • naderwanie,
  • naciągnięcie lub całe zerwanie

Fizjoterapia po naderwaniu ścięgna Achillesa dotyczy głównie ludzi aktywnych sportowo, jakie w czasie robienia określonych zadań kiedy np grają w piłkę nożną naderwały ścięgno. Zawsze przy tego typu urazie towarzyszy nam ból. Urazy Achillesa terapia to też przypadłość, jaka występuje u ludzi otyłych, po nieprawidłowo wykonanej rozgrzewce czy przy niesystematycznym uprawianiu sportów. Urazy Achillesa terapia jeśli tylko ścięgno zostanie uszkodzone. Nie jest to duży uraz, jednak powinno się zachować ostrożność. Na bolesne miejsce powinno się przykładać okłady chłodzące, które minimalizują obrzęk. Noga musi odpocząć. Leki w tym wypadku nie są konieczne. Uszkodzone to zerwanie około 5% włókien. Jeżeli nasz stan po paru dniach nie poprawi się należny pójść się do doktora, bo może pojawić się stan zapalny.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a naderwane ścięgno.
Tu odczucie bólu będzie znacznie większy. Może pojawić się dość spora opuchlizna, jak i siniak. W tym wypadku najkorzystniej jest udać się do doktora, który postawi fachową diagnozę i poleci nam maści przeciwzapalne. Urazy Achillesa terapia, a zerwane ścięgno. W tym wypadku ból jest nadzwyczaj intensywny. Nie umiemy stanąć na stopie, ani na palcach.

Co prawda ten uraz nadarza się stosunkowo rzadko, ale wymaga operacji, a potem fizjoterapii. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a zapalenie. Jeżeli słyszysz w czasie chodzenia charakterystyczne trzeszczenie, a ścięgno jest grube, to podobno doszło do zapalenia. Lekarz po wykonaniu USG najprawdopodobniej unieruchomi nam stopę na okres około 2 tygodni. Jednak wskazana będzie tu długa fizjoterapia.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa jaka technika jest najlepsza:

  • terapia sprzętem do przezskórnej elektrolizy,
  • terapia falą uderzeniową
  • krioterapia,
  • ćwiczenia wzmacniające.

Urazy Achillesa terapia https://med-coach.pl/filmy/zerwanie-sciegna-achillesa-postepowanie-od-urazu-do-powrotu-do-aktywnosci/42 powinniśmy zadbać by uraz nie powtórzył się nawet ten najmniejszy. Więc najdoskonalszym lekarstwem będzie tu rozpoczęcie ćwiczeń z fizjoterapeutą, a aktywność ruchowa winna być robiona po okiem trenera profesjonalnego.