Kategorie:

Przepuklina i rozejście kresy na czym polega i czy da się ją ograniczyć

Avatar
Opublikowane przez kasia

Przepuklina i rozejście kresy występuje również u dziewczyn jak i mężczyzn. Jest jednym z typów przepukliny brzusznej. Przepuklina i rozejście kresy występuje zasadniczo u kobiet z otyłością jak i u pań w ciąży, u których mięśnie płaskie brzucha nadmiernie się rozciągają. Przepuklina i rozejście kresy może też pojawić się w czasie niekorzystnego zamknięcia powłoki brzusznej w czasie zabiegu chirurgicznego. Na samym początku przepuklina nie daje objawów jednak w późniejszym czasie często konieczna robi się operacja. Przepuklina i rozejście kresy to chorzenie, jakiego nie powinniśmy bagatelizować. Przepuklina i rozejście kresy powinniśmy wyróżnić na przepukliny naturalne oraz nabyte, czyli takie, które pojawiają się w późniejszym czasie życia pacjenta. Przepuklina i rozejście kresy to tkanka łączna która jest u każdego mężczyzny. Łączy mięśnie płaskie brzucha po jego lewej oraz prawej stronie oraz ma za zadanie utrzymywanie ich w prawidłowej odległości. Kresa ma odcień biały dlatego określana jest kresą białą. Zwykle przepuklina i rozejście kresy występuje częściej u facetów jest to aż ok 29% przypadków, gdzie panie to tylko około 3 %. Przepuklina to nic innego jak nieprawidłowa wypukłość w brzuchu. Nie leczona niesie ze sobą poważne konsekwencje. Przepuklina i rozejście kresy jej leczenie polega na usunięciu jej przez zabieg chirurgiczny. Coraz częściej wykonywany jest metodą laparoskopową.
Przepuklina i rozejście kresy główne przyczyny jej zaistnienia:

  • ciąża- w czasie ciąży dochodzi do naturalnego rozszerzenia kresy białej, a nawet do jej przerwani. Powiększenie rozmiarów jamy brzusznej powoduje również osłabienie mięśni jamy brzusznej.
  • u maluchów – jest ona łatwa do wykrycia, jednak wynika głównie z wad anatomicznych
  • osoby otyłe – osłabione mięśnie jamy brzusznej przestają pełnić swoje role.

Przepuklina i rozejście kresy jakie powinniśmy określić objawy:
Jak wcześniej notowano na samym początku objawy potrafią być dla nas niewidoczne. Dopiero z czasem kiedy przepuklina się powiększy musimy zacząć czuć dyskomfort.

Badanie które musimy przeprowadzić to USG. Przepuklina i rozejście kresy ukazuje się pojawieniem się twardego guzka. Jest ona najbardziej zauważalna, kiedy chory zmienia pozycję z leżącej na siedzącą. Na USG doktor stwierdzi która jest grubość i wielkość kresy, lecz również poziom rozwoju. Przepuklina i rozejście kresy https://med-coach.pl/filmy/przepuklina-i-rozejscie-kresy/24 jakie ćwiczenia należny zrobić, aby wzmocnić mięśnie płaskie brzucha. Na pewno100% każdy z nas będzie miał podobne ćwiczenia. Trening u każdego dobierany jest samodzielnie ze powodu na rożną budowę anatomiczną. ogromny nacisk opiera się na miednicę i przeponę. Rozciąganie przykurczonych mięśni też będzie miało tu spory wpływ. Właśnie po tych zadaniach należy wdrożyć ćwiczenia wzmacniające. Powinniśmy też pamiętać o to aby skutki były nieustanne. Powinniśmy taki układ ćwiczeń wykonywać minimum 3 razy w tygodniu. Najważniejszym elementem jest tu zachowanie balansu mięśniowego.
Przepuklina i rozejście kresy nie potrafimy tej przypadłości nie brać pod uwagę i w razie odczuwania bólu w okolicach jamy brzusznej zapisać się do doktora.