Kategorie:

Jak przygotować drenaż limfatyczny kurs, aby przyniósł najdoskonalsze efekty?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Drenaż limfatyczny kurs to naciskanie na system chłonny naszego systemu w taki sposób, aby poprawić przepływ limfy i zredukować obrzęki. Jest to zabieg, jaki stanowi uzupełnienie zabiegów leczniczych powiązanych z krążeniem, jak również kuracji przydatnych w walce z nadwagą lub cellulitem. Terapia limfatyczna kurs została zapoczątkowania przy leczeniu zatok w XX wieku. Kurs drenażu limfatycznego doświadczysz na nim bezpośrednio jak przepływa limfa. Chłonka analogicznie jak krew krąży w naszym organizmie, wyłapując toksyczne substancje jak bakterie itp. Doprowadza je do węzłów chłonnych gdzie są one uszkadzane przez białe krwinki. Jest to nasz układ immunologiczny, jaki pracuje naprawdę wyjątkowo. Drenaż limfatyczny kurs zaznajomisz się na nim jak odpowiednio działa limfa(chłonka) by mógł odpowiednio użyć masaż u chorego. Terapia limfatyczna kurs ma na celu przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz tworzenie doskonałych warunków do naprawy uszkodzonego układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny kurs przygotowanie do zabiegu? Na samym początku musi się przygotować doskonale skórę chorego. Winna być ona sucha i czysta. Chory zostaje ułożony w pozycji drenażowej czyli takiej, które rezultaty są znacznie szybsze. Chory powinien być rozluźniony – pomaga to w wymianie limfy. Wykonywane chwyty są powolne i łagodne. Ruchy w momencie drenażu powinny być powolne i miłe. Zasadniczo taki drenaż trwa około 35 minut. Ale ważna jest tutaj praca masażysty i jego doświadczenie. Kurs drenażu limfatycznego pozwoli nam również poznać potrzebne zabieg i urządzenia do jego zrobienia. Terapia limfatyczna kurs za pomocą endermologii. Jest to niezmiernie powszechny zabieg z medycyny estetycznej. Wykorzystywany w tej metodzie sprzęt dobrze nadaje się do masażu limfatycznego. Świetnie też wpływa na figurę – wyszczupla ją i modeluje. Zabieg endermologii funkcjonuje tak ja masaż za pomocą fizjoterapeuty, ale efekty są widoczne znacznie szybciej. Do masażu potrzebny jest również specjalny ubiór, który opinia ciało, dzięki czemu głowica potrafi prawidłowo masować wybrane partię ciała.

Początek terapii limfatycznej winienn służyć przede wszystkim odblokowaniu konkretnych części węzłów chłonnych, np. szyjnych czy pachwinowych.
Terapia limfatyczna kurs możemy wyróżnić kilka modeli:

  • drenaż limfatyczny kurs nóg – jego kluczowym zadaniem jest zlikwidowanie obrzęków łydek
  • drenaż limfatyczny kurs rąk- drenaż ten robiony jest przeważnie u kobiet po mastektomii.
  • drenaż limfatyczny kurs twarzy i brzucha – dla pań z nadwagą i oczyszczenia z toksyn.

Korzystne efekty kurs drenażu limfatycznego połączonego z odchudzaniem można szczególnie zobaczyć w obszarze pośladków i ud. Te partie ciała znacznie szybko wyrzeźbić i wymodelować, gdy usprawnimy przepływ krwi| i limfy, tymże samym skutecznie pozbywając się produktów przemiany materii. Jeśli chcemy aby nasze ciało prezentowało się na dobrze bez cellulitu powinniśmy o nie dbać systematycznie. Najefektywniejszym lekarstwem będą masaże. Jakie to już powinniśmy wyselekcjonować ze specjalistą.