Kategorie:

Kinesiology taping kurs na czym polega dynamiczne plastrowanie jak je stosować?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Kurs kinesiotaping kierowany jest do fizjoterapeutów i lekarzy oraz studentów tych specjalizacji. Dzięki niemu odkryją teoretyczne podstawy oraz praktyczną teorię na temat techniki, jaką jest kurs kinesiology taping. Szkolenie w ogólny sposób przygotowuje do praktycznego wykorzystania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest toż bardzo atrakcyjna forma stosowana przez fizjoterapeutów, która pozwala na pozbycie się bólu i powrót chorego do pełnej sprawności w dowolnym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na nauce oklejania, specjalnym elastycznym materiałem, dokładnie określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona przygotowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 oraz od tego momentu zdobyła sporą popularność.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, które działają z chorymi bólowymi
  • chcące zwiększać swoje kwalifikację w praktyce, oraz nie wyłącznie w teorii
  • pracują w branży ortopedii, traumatologii
  • pracują z dziewczynami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to plastry nie nawilżone żadnym płynem, posiadaj klej z jednej strony, żeby dobrze przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na odciążeniu bolących miejsc oraz wzmocnienie przepływu limfy. Budowa takiego plastra przypomina pod wieloma względami skórę człowieka. Kinesiology taping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 ukażepokaże nam jak dokładnie przylepiać taśmę, żeby mógł działać prawidło. Skutki są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs doskonale sprawdzi się w urazach u sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zamaskować właśnie przez przyłożenie takiego plastra, a zawodnik, może dalej grać w grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym zawodników. Pozwoli on również na zwiększenie siły fizycznej, dzięki lepszemu przepływowi krwi. Nie można też w całości zdać się właśnie na tą technikę terapii, bo najczęściej kinesiotaping jest metodą pomocniczą i to właśnie wtedy ma najciekawsze efekty.
Kto może przykleić plastry do kinesiotapingu?


Kurs kinesiology taping pokaże nas odpowiedniego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy sądzą, że możemy je nałożyć sami w domu. Jednak często wynik jest znikomy, i bolące miejsce staje się tylko znaczniej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam poznać jaką technikę dopasować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym wypadku będzie odpowiednim rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość oraz lokalizacja aplikacji również jest różna. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, wyglądu oraz fazy rozwoju dysfunkcji oraz wykorzystanego sposobu klejenia. Taśmę można nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie trzyma się tak dobrze, dlatego plaster winno się ściągnąć. Przerwa między terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że alkohol oraz kąpiele słoneczne powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, dlatego możemy, dzięki nim normalnie żyć.

Cel oraz przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni
  • redukcja bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować pacjenta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping przedstawi nam nie tylko techniki współpracy, ale również odpowiednie przygotowanie pacjenta, który powinien mieć ze sobą fotografię na której jest zauważalny uraz. Miejsca owłosione powinno się zgolić przed umiejscowieniem taśm od kinesiotapingu, gdyż jego prawidłowe ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać niezbędną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka łatwa. Istniej wiele różnych rodzajów oklejania oraz stylów nacięć. Dlatego do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam zdobycie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs toż nie tylko certyfikat, ale również duża wiedza jaką wypracujecie w trakcie kursu. Zaletą jest także okres trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są naprawdę niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł doświadczyć swoich sił.